Sabtu, 23 Januari 2016 | 4:35pm

Keputusan terkini aksi tenis Terbuka Australia

AKSI David Ferrer ketika menentang Steve Johnson pada Terbuka Australia di Melbourne, Australia. - Foto EPA
AKSI David Ferrer ketika menentang Steve Johnson pada Terbuka Australia di Melbourne, Australia. - Foto EPA

MELBOURNE, Australia: Berikut adalah keputusan perlawanan saingan perseorangan lelaki dan wanita, beregu lelaki dan wanita serta beregu campuran tenis Terbuka Australia Melbourne Park di sini, hari ini.

PUSINGAN KETIGA:

Perseorangan Lelaki

Stan Wawrinka (4), Switzerland, mn Lukas Rosol, Czech Republic, 6-2, 6-3, 7-6 (3).

David Ferrer (8), Sepanyol, mn Steve Johnson (31), Amerika Syarikat (AS), 6-1, 6-4, 6-4.

John Isner (10), AS, mn Feliciano Lopez (18), Sepanyol, 6-7 (8), 7-6 (5), 6-2, 6-4.

Milos Raonic (13), Canada, mn Viktor Troicki (21), Serbia, 6-2, 6-3, 6-4.

Gael Monfils (23),Perancis, mn Stephane Robert, Perancis, 7-5, 6-3, 6-2.

Perseorangan Wanita

Barbora Strycova, Czech Republic, mn Garbine Muguruza (3), Sepanyol, 6-3, 6-2.

Angelique Kerber (7), Jerman mn Madison Brengle, AS, 6-1, 6-3.

Ekaterina Makarova (21), Russia, mn Karolina Pliskova (9), Czech Republic, 6-3, 6-2.

Victoria Azarenka (14), Belarus, mn Naomi Osaka, Jepun, 6-1, 6-1.

Johanna Konta, Britain, mn Denisa Allertova, Czech Republic, 6-2, 6-2.

Annika Beck, Jerman, mn Laura Siegemund, Jerman, 6-0, 6-4.

PUSINGAN KEDUA:

Beregu Lelaki

Jean-Julien Rojer, Netherlands, dan Horia Tecau (1), Romania, mn Benjamin Becker,

Germany, dan Dominic Thiem, Austria, 6-3, 3-6, 6-3.

Adrian Mannarino, Perancis, dan Lucas Pouille, Perancos, mn Simone Bolelli, Itali, dan

Fabio Fognini (5), Itali, 7-6 (5), 6-4.

Pablo Andujar, Sepanyol, dan Pablo Carreno Busta, Sepanyol, mn Pierre-Hugues Herbert, Perancis, and Nicolas Mahut (6), Perancis, 6-7 (4), 6-4, 6-1.

Jamie Murray, Britain, dan Bruno Soares (7), Brazil, mn Mariusz Fyrstenberg, Poland, dan Jerzy Janowicz, Poland, 7-5, 6-3.

Henri Kontinen, Finland, dan John Peers (8), Australia vs Sam Groth, Australia, dan Lleyton Hewitt, Australia, - tangguh

Daniel Nestor, Canada, dan Radek Stepanek, Czech Republic, mn Lukasz Kubot, Poland, dan Marcin Matkowski (10), Poland, 7-6 (4), 6-1.

Dominic Inglot, Britain, dan Robert Lindstedt (11), Sweden, mn Eric Butorac, AS, dan Scott Lipsky, AS, 7-6 (5), 6-7 (5), 6-4.

Juan Sebastian Cabal, Colombia, dan Robert Farah (12), Colombia, mn Oliver Marach, Austria, dan Fabrice Martin, Perancis, 6-2, 6-1.

Pablo Cuevas, Uruguay, dan Marcel Granollers (16), Sepanyol, mn Mikhail Elgin, Russia, dan Matwe Middelkoop, Netherlands, 6-4, 3-6, 6-2.

Beregu Wanita

Martina Hingis, Switzerland, dan Sania Mirza (1), India, mn Lyudmyla Kichenok, Ukraine, dan Nadiia Kichenok, Ukraine, 6-2, 6-3.

Yung-Jan Chan, Taiwan, dan Chan Hao-Ching (2), Taiwan, mn Kateryna Bondarenko, Ukraine, dan Olga Savchuk, Ukraine, 6-3, 6-3.

Anastasia Pavlyuchenkova, Russia, dan Elena Vesnina (5), Russia, mn Ysaline Bonaventure, Belgium, dan Raluca Olaru, Romania, 6-1, 6-2.

Andrea Hlavackova, Czech Republic, dan Lucie Hradecka (7), Czech Republic, mn Margarita Gasparyan, Russia, dan Alexandra Panova, Russia, 7-5, 6-1.

Vania King, AS dan Alla Kudryavtseva, Russia, mn Yaroslava Shvedova, Kazakhstan, dan Samantha Stosur (11), Australia, 6-1, 6-4.

Anna-Lena Groenefeld, Jerman, dan Coco Vandeweghe (12), AS, mn Belinda Bencic, Switzerland, dan Magdalena Rybarikova, Slovakia, - tarik diri

Yi-Fan Xu, China, dan Zheng Saisai (15), China, mn Daria Kasatkina, Russia, dan Danka Kovinic, Montenegro, 6-3, 6-2.

Svetlana Kuznetsova, Russia, dan Roberta Vinci, Itali, mn Jessica Moore, Australia, dan Storm Sanders, Australia, 6-0, 6-3.

Jocelyn Rae, Britain, dan Anna Smith, Britain, mn Johanna Konta, Britain, dan Heather Watson, Britain, 6-2, 6-3.

PUSINGAN PERTAMA

Beregu Campuran

Bethanie Mattek-Sands, AS, dan Bob Bryan (2), AS mn Jessica Moore, Australia, dan Marc Polmans, Australia, 6-2, 6-1.

Yaroslava Shvedova, Kazakhstan, dan Aisam-Ul-Haq Qureshi, Pakistan, mn Daria Gavrilova, Australia, dan Luke Saville, Australia, 6-4, 7-6 (5).

Hsieh Su-Wei, Taiwan, dan Alexander Peya, Austria, mn Maddison Inglis, Australia, dan Benjamin Mitchell, Australia, 6-3, 6-2.

Anna-Lena Groenefeld, Jerman, dan Robert Farah, Colombia, mn Anabel Medina Garrigues, Sepanyol dan Juan Sebastian Cabal, Colombia, 4-6, 6-2, 10-7.

- AP

Kabinet Malaysia 2020

Berita Harian X