Isnin, 28 Mei 2018 | 7:12am
AKSI David Goffin dari Belgium ketika menentang Robin Haase dari Belanda pada pusingan pertama tenis Terbuka Perancis, di Roland Garros. - Foto EPA
AKSI David Goffin dari Belgium ketika menentang Robin Haase dari Belanda pada pusingan pertama tenis Terbuka Perancis, di Roland Garros. - Foto EPA

Keputusan pusingan pertama tenis Terbuka Perancis

PARIS: Berikut rangkuman keputusan pusingan pertama tenis Terbuka Perancis di Roland Garros yang berakhir sebentar tadi.

LELAKI:

David Goffin (BEL x8) bt Robin Haase (NED) 4-6, 4-6, 6-4, 6-1, 6-0

Corentin Moutet (FRA) bt Ivo Karlovic (CRO) 7-6 (9/7), 6-2, 7-6 (7/5)

Martin Klizan (SVK) bt Laslo Djere (SRB) 7-6 (8/6), 4-6, 7-6 (8/6), 6-1

Gael Monfils (FRA x32) bt Elliot Benchetrit (FRA) 3-6, 6-1, 6-2, 6-1

Federico Del Bonis (ARG) bt Thomaz Belluci (BRA) 6-1, 6-3, 3-6, 6-1

Pablo Carreno Busta (ESP x10) bt Jozef Kovalik (SVK) 4-6, 6-1, 7-5, 7-6 (7/5)

Fernando Verdasco (ESP x30) bt Yoshihito Nishioka (JPN) 6-7 (4/7), 6-4, 6-3, 6-7 (3/7), 7-5

Guido Andreozzi (ARG) bt Taylor Fritz (USA) 6-7 (4/7), 6-3, 3-6, 6-2, 6-3

Jared Donaldson (USA) bt Nicolas Jarry (CHI) 6-3, 4-6, 3-6, 6-3, 6-4

Grigor Dimitrov (BUL x4) bt Mohamed Safwat (EGY) 6-1, 6-4, 7-6 (7/1)

Matteo Berrettini (ITA) bt Oscar Otte (GER) 3-6, 7-5, 6-2, 6-1

Kei Nishikori (JPN x19) bt Maxime Janvier (FRA) 7-6 (7/0), 6-4, 6-3

Lucas Pouille (FRA x15) bt Daniil Medvedev (RUS) 6-2, 6-3, 6-4

Damir Dzumhur (BIH x26) bt Denis Kudla (USA) 6-4, 6-2, 6-2

Radu Albot (MDA) bt Gregoire Barrere (FRA) 4-6, 0-6, 7-5, 6-1, 6-2

Alexander Zverev (GER x2) bt Ricardas Berankis (LTU) 6-1, 6-1, 6-2

WANITA:

Kateryna Kozlova (UKR) bt Jelena Ostapenko (LAT x5) 7-5, 6-3

Ekaterina Makarova (RUS) bt Zheng Saisai (CHN) 6-4, 6-1

Barbora Strycova (CZE x26) bt Kurumi Nara (JPN) 1-6, 6-3, 6-4

Yulia Putintseva (KAZ) bt Johanna Konta (GBR x22) 6-4, 6-3

Jennifer Brady (USA) bt Amandine Hesse (FRA) 6-1, 6-1

Petra Martic (CRO) bt Wang Yafan (CHN) 6-2, 6-3

Wang Qiang (CHN) bt Venus Williams (USA x9) 6-4, 7-5

Zarina Diyas (KAZ) bt Magda Linette (POL) 6-3, 6-1

Viktoria Kuzmova (SVK) bt Francesca Schiavone (ITA) 7-6 (7/2), 7-6 (7/2)

Elina Svitolina (UKR x4) bt Ajla Tomljanovic (AUS) 7-5, 6-3

Anett Kontaveit (EST x25) bt Madison Brengle (USA) 6-1, 4-6, 6-2

Magdalena Frech (POL) bt Ekaterina Alexandrova (RUS) 6-3, 3-6, 6-3

Sloane Stephens (USA x10) bt Arantxa Rus (NED) 6-2, 6-0

Alize Cornet (FRA x32) bt Sara Errani (ITA) 2-6, 6-2, 6-3

DITANGGUH (MASALAH CUACA):

Alexandra Dulgheru (ROM) terikat dengan Christine McHale (USA) 5-7, 7-6 (7/5)

Pauline Parmentier (FRA) mendahului Chloe Paquet (FRA) 3-6, 7-6 (7/4), 3-1

- AFP

Berita Harian X